GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 5544364
*
nr 554 4364
Servisdelar
c:a 20 del. Gefle, Vinranka (skador)
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2008
kl 19:27:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 21:31:32
1
200 kr
23/11 22:19:26
2
150 kr
23/11 22:21:21
2
250 kr
24/11 18:57:32
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar skador svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:49
-
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03
-
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02
-
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39
*
Servisdelar
nr 554 4364
Servisdelar
c:a 20 del. Gefle, Vinranka (skador)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 21:31:32 | 1 | 200 kr |
23/11 22:19:26 | 2 | 150 kr |
23/11 22:21:21 | 2 | 250 kr |
24/11 18:57:32 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar skador svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:49 -
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:03 -
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:02 -
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:39